Ubezpieczenie turystyczne

Zwiedzasz świat? Wyjeżdżasz na wakacje organizowane przez biuro podróży? A może wolisz samodzielnie wyruszać w nieznane, korzystając ze swojego samochodu i zabierając ze sobą bliskich? Bez względu na to, jaką formę turystyki preferujesz, nie wolno ci zapominać o tym, aby się ubezpieczyć. Ubezpieczenia turystyczne są bardzo ważne, jeśli chcecie podróżować w spokoju i bez zbędnego zamartwiania się o ewentualne kosztowne przygody, jakie mogą Was spotkać. Kradzież bagażu, pieniędzy, a może nagła choroba, wymagającą hospitalizacji w zagranicznym szpitalu. Każda z takich rzeczy może być bardzo trudna do samodzielnego przejścia, jeśli nie otrzymamy profesjonalnej pomocy ze strony ubezpieczyciela. Jednak nie tylko o pomoc chodzi, ale również o wsparcie finansowe. Koszta leczenia za granicą mogą być nawet kilka razy większe niż w kraju. Dodać do tego należy koszta transportu, które mogą być liczone w dziesiątkach tysięcy złotych. Opłacenie tych wszystkich wydatków z własnych oszczędności może być nie tylko trudne, ale czasami wręcz niemożliwe dla nas. Na takie okazje należy mieć wykupione ubezpieczania turystyczne. Jaki jest ich zakres i jaką działają?

W zależności od tego, jakie ubezpieczenia turystyczne zostaną przez nas wybrane, możemy liczyć na różny zakres świadczonej pomocy i maksymalną jej wartość. Do najważniejszych opcji, które powinny zawierać się w każdej polisie ubezpieczenia turystycznego należy zaliczyć koszt utraty lub kradzieży bagażu. W bagażu często znajduje się nie tylko cała odzież zabrana na wyjazd, ale przede wszystkim rezerwa finansowa i dokumenty. Utrata tych rzeczy może rodzić poważne konsekwencje, łącznie z brakiem możliwości powrotu do domu. Łatwo sobie wyobrazić stres i zdenerwowanie osób, które znalazły się w takiej sytuacji. Na pewno nikt z Państwa nie chciałby podzielić ich losu

Jeśli rzeczywiście szukacie skutecznego sposobu, jak się przed tym chronić, polecamy rekomendowane przez nas ubezpieczenia turystyczne. Są to bogate pakiety ubezpieczeń, dostosowane do potrzeb każdego turysty. Korzystając z nich, otrzymujecie gwarancję pokrycia wszystkich kosztów leczenia, powrotu do kraju, a także wiecie, że jeśli Wasz bagaż zginie, nie pozostaniecie bez środków do życia. Wszystkimi sprawami związanymi z udzieleniem pomocy turystom za granicą, zajmuje się całodobowe centrum alarmowe konkretnego ubezpieczyciela. Do obowiązków osoby ubezpieczeniowej należy natomiast zapamiętanie numeru alarmowego, pod którym można się skontaktować, a także znajomość numeru polisy ubezpieczenia turystycznego, które zostało przez nas zakupione. Znacząco przyspieszy to proces udzielania pomocy.

Czy są sytuacje, kiedy ubezpieczenia turystyczne okazują się zbędne? Niestety nie. Przy każdej okazji wyjazdu – czy to zagranicznego czy krajowego, dobrze jest posiadać takie ubezpieczenie. Jego obecność na pewno pomoże nam zaoszczędzić masę nerwów i czasu, a także przyczyni się do ochrony naszych funduszy przed nieplanowanymi wydatkami. Tego typu ubezpieczenia możecie znaleźć w naszej ofercie.

Ubezpieczenie turystyczne

Aviva

 • Polisę kupisz szybko i całkowicie przez internet
 • Chronimy zdrowie Twoje i Twoich bliskich do 500 000 złotych
 • Ubezpieczysz się na dowolny okres – nawet do 365 dni
Złóż wniosek Warunki

Ubezpieczenie turystyczne Wojażer

PZU

 • Jeśli zdarzy Ci się nieszczęśliwy wypadek, będziesz mógł otrzymać pieniądze np. na rehabilitację, jeśli doznasz trwałego uszczerbku
 • Dzięki naszemu ubezpieczeniu osoba, której wyrządzisz szkodę, otrzyma od nas odszkodowanie
 • Zwrócimy Ci pieniądze, jeśli z powodów losowych zrezygnujesz ze zorganizowanego wyjazdu lub go skrócisz
 • Wsparcie po utracie, uszkodzeniu lub zniszczeniu bagażu z rzeczami osobistymi, sprzętem elektronicznym lub sportowym
Złóż wniosek Warunki

Ubezpieczenie Podróżne

Bezpieczny.pl

 • Podróże zagraniczne, dla aktywnych, w Polsce oraz wyjazdy służbowe
 • Wysokie sumy ubezpieczenia do 250'000 EUR
 • Opcje: sporty wysokiego ryzyka oraz choroby przewlekłe
 • 10% zniżki po zastosowaniu kodu agenta 02346
Złóż wniosek Warunki

Ubezpieczenia turystyczne

Kiosk Polis

 • Ubezpieczenia już od 2,59 zł / dzień
 • Koszty leczenia i ratownictwa do 40 MLN ZŁ
 • Ochrona zdarzeń pod wpływem alkoholu
 • Ponad 170 ofert ubezpieczeń
Złóż wniosek Warunki

Produkty polecane