Ubezpieczenia na życie

Żyjemy nie tylko dla siebie, ale również dla swoich bliskich. To dodatkowa odpowiedzialność, która na nas spoczywa i którą musimy brać pod uwagę, zapewniając przyszłość sobie i innym. Jednym z najlepszych sposobów na to, aby nie pozostawić swojej rodziny bez środków do życia, są ubezpieczenia na życie. Jest to polisa ubezpieczeniowa specjalnego rodzaju. Zapewnia ona bezpieczeństwo i stabilizację finansową wskazanym w niej osobom, kiedy my umrzemy. Jak w przypadku wszystkich polis ubezpieczeniowych, tak i ubezpieczenia na życie mogą występować w wielu różnych formach i opcjach. Które polisy są najkorzystniejsze? Czy zawsze oferują one jednakowy zakres ochrony, czy może są polisy, dające jeszcze coś ponadto, niż konkurencja? Pozostań z nami, a na pewno dowiesz się wszystkich odpowiedzi na te pytania.

Polisa polisie nie równa. Szczególnie jeśli bierzemy pod uwagę tak bardzo różnorodne i inne od siebie polisy, jak ubezpieczenia na życie. W swoim standardowym wariancie, zapewniają one wypłatę odszkodowania osobom uposażonym, dopiero po śmierci ubezpieczonego. To jednak nie jedyna możliwość, w której możemy liczyć na wypłatę świadczenia z regularnie opłacanej polisy. Decydując się na rozszerzone warianty ubezpieczenia na życie, będziemy mogli wykupić opcję wypłaty ubezpieczenia, kiedy znajdziemy się w szpitalu lub będziemy czasowo niezdolni do wykonywania pracy zawodowej.

Czy wszystkie występujące na polskim rynku towarzystwa ubezpieczeniowe mają w ofercie ubezpieczenia na życie? Tak. Jest to produkt cieszący się dużą popularnością, dlatego można wybierać z niemal nieograniczonej liczby ofert. Średnia wysokość rocznej składki za ubezpieczenie na życie, może kształtować się na poziomie od 300 do nawet 1000 złotych. Im wyższą zdecydujemy się opłacać składkę, tym większa będzie suma wypłaconego ubezpieczenia, w przypadku śmierci lub choroby. A czy istnieją jakieś warunki, które będą decydowały o tym, czy towarzystwo ubezpieczeniowe zechce nas objąć ochroną polisy na życie? Również tak. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe stosują bardzo rygorystyczną procedurę kontroli stanu zdrowia osób, które chcą się u nich ubezpieczyć. Ma to na celu wyeliminowanie sytuacji, w której może dochodzić do wyłudzeń odszkodowania przez osoby, które wiedzą że ich stan zdrowia nie jest najlepszy. Pozostając przy sposobach stosowanych na ochronę przed wyłudzeniami, należy wymienić tak zwaną karencję w wypłacie odszkodowania. Obowiązuje ona w niemal wszystkich firmach ubezpieczeniowych, ale może mieć różną długość.

Na czym polega karencja w polisie ubezpieczenia na życie? Mówi ona o tym, że przez określony czas od momentu podpisania umowy o ubezpieczenie na życie, ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania. Okres karencji może trwać od kilku do kilkunastu miesięcy. Zwykle jednak wynosi około 6. Celem takiego działania jest niedopuszczenie do tego, aby wyłudzać odszkodowania przez planowanie upozorowanych śmierci. Jest to motyw dobrze znany z amerykańskich filmów, jednak wcale nie tak rzadko spotykany w realnym świecie, również w polskiej rzeczywistości.

Ubezpieczenie na zdrowie i życie

Aviva

  • Pakiet oferuje dodatkowo
  • domowe wizyty lekarskie
  • w razie domowej awarii jeden telefon i pojawi się fachowiec
  • opiekę nad zwierzakiem gdy Ty trafisz do szpitala
Złóż wniosek Warunki

Ubezpieczenia na życie

Ubezpieczenia online

  • Polisy ochronne, posagowe oraz inwestycyjne
  • Prosty formularz do wypełnienia w 2 minuty
  • Porównanie do 5 polis bez zobowiązań
  • Dodatki na pobyt w szpitalu czy inwalidztwo
Złóż wniosek Warunki

Produkty polecane