Pożyczki hipoteczne

Posiadanie własnej nieruchomości ma więcej zalet, niż może się wam wydawać. To nie tylko własne miejsce do życia, nad którym macie pełną kontrolę, ale również możliwość wykorzystania go, jako zabezpieczenia dla pożyczek i kredytów. Pożyczki hipoteczne są właśnie takim produktem, który pozwala Państwu uzyskać nisko oprocentowane pieniądze, których zabezpieczeniem będzie hipoteka, ustanowiona na Państwa nieruchomości i wpisana do jej księgi wieczystej. Czy pożyczki hipoteczne są bezpieczne i na jakie cele opłaca się z nich korzystać? Oczywiście że są to produkty bezpieczne. Pożyczka hipoteczna może być jedną z najniżej oprocentowanych form kredytów i pożyczek, czego efektem będą niskie raty oraz dogodne warunki spłaty zadłużenia.

Pożyczka hipoteczna – kiedy korzystanie z niej ma sens? Zacznijmy jednak od wyjaśnienia, od czego będzie zależała wysokość takiej pożyczki. Oczywiście zdecydują o tym dwa czynniki. Przede wszystkim Wasz zdolność kredytowa. Czyli to, ile jesteście w stanie odłożyć miesięcznie pieniędzy, które będzie można przeznaczyć na spłatę zadłużenia. Poza tym, wasze zabezpieczenie kredytu, czyli nieruchomość, nie może mieć wartości niższej od pożyczki. Jeżeli tak dwa czynniki wzajemnie się uzupełniają, możecie otrzymać pożyczki hipoteczne nawet w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych. To bardzo duża suma pieniędzy, którą będziecie mogli wykorzystać w sposób, jaki najbardziej wam odpowiada. Bank nie ma żadnych wytycznych dotyczących tego, na jaki cel ma zostać wykorzystana pożyczka hipoteczna. Biorąc pod uwagę jej stosunkowo wysoką wartość i przystępne oprocentowanie – zwłaszcza na tle pożyczek gotówkowych, wiele osób decyduje się sfinansować pożyczką hipoteczną zakup samochodu, mieszkania lub jego remont kapitalny.

Warunki, które należy spełnić aby otrzymać pożyczkę hipoteczną. Nie zapominajmy o tym, jak ważne są warunki do spełnienia, aby pożyczka hipoteczna mogła zostać nam przyznana. O jednym z nich pisaliśmy już wcześniej. To wystarczająca zdolność kredytowa. Warunek numer dwa to posiadanie nieobciążonej hipoteką nieruchomości, na której może zostać ustanowione zabezpieczenie pożyczki. Aby tak mogło się w rzeczywistości stać, musimy być prawnym właścicielem mieszkania lub domu, posiadającymi wszelkie uprawnienia, do występowania jako przedstawiciel majątku.

Czy wszystkie oferty na pożyczki hipoteczne są dobre? Niestety nie. Różne banki w różny sposób przygotowują swoje oferty. Wiele z nich stawia na niskie oprocentowanie, podnoszą wysokość prowizji za udzielenie pożyczki. Natomiast inne banki mogą nam oferować pożyczki hipoteczne na korzystnych warunkach, jeśli będziemy dysponować zabezpieczeniem o odpowiednio wysokiej wartości. Na którą opcję się zdecydować? Żadna z tych rzeczy nie jest łatwa do określenia w ciemno. Konieczne staje się zapoznanie ze wszystkim warunkami dla konkretnej pożyczki. My to robimy za Was. Dajemy wam możliwość wybierania takich pożyczek hipotecznych, które zabrały najwyższe oceny do naszego niezależnego, bankowego jury.

Pożyczka hipoteczna

Expander

  • bezpłatnie porównamy pożyczki z 20 banków
  • czas spłaty kredytu, nawet do 30 lat
  • wysokość pożyczki aż do 80% wartości zabezpieczenia
  • na dowolny cel, np.: remont domu, zakup samochodu
Złóż wniosek Warunki

Produkty polecane