Lokaty bankowe

Lokaty bankowe – dziś to najbezpieczniejsza forma oszczędzania pieniędzy. Pomimo że lokaty bankowe przynoszą raczej symboliczne zyski, to jednak w mniejszym lub większym stopniu chronią nasze oszczędności przed inflacją, zawsze dając poczucie zadowolenia, że ich posiadanie procentuje. Jakie lokaty są dziś najlepszymi ofertami na rynku? W jakim banku można uzyskać najwyżej oprocentowane lokaty? Ile trwają i co zrobić, aby cieszyć się zyskiem, nawet jeśli zechcemy zakończyć lokatę przed czasem? Pozostając z nami, poznacie odpowiedzi na te wszystkie pytania. Lokaty dzielą się na dwa rodzaje. Lokaty krótko terminowe i lokaty długo terminowe. Które z nich są korzystniejsze? Przy lokatach krótkoterminowych, czyli trwających od jednego do sześciu miesięcy, można najczęściej uzyskać najwyższe oprocentowanie. Jednak w ich przypadku możemy spotkać się z dużą liczbą ograniczeń. Jakich? Na przykład maksymalną wysokością oszczędności, które wpłacimy na swoją lokatę. Może to być kwota 10 lub 20 tysięcy, zależenie od banku. Dysponując większą sumą gotówki, którą chcemy umieścić na lokacie, lepiej wybrać lokatę długoterminową, zawieraną od pół roku do nawet kilku lat. Takie lokaty są zazwyczaj niżej oprocentowane, ale dłuższy czas ich trwania sprawia, że zyski są zdecydowanie większe niż przy krótkich lokatach z wyższym procentem. Wybierając lokaty długoterminowe, nie można pominąć jeszcze jednej, ale bardzo ważnej rzeczy. W takich lokatach nie mamy problemu z częstym poszukiwaniem nowych ofert i przelewaniem środków pomiędzy bankami.

Lokaty w Polsce są bardzo lubiane. Zachowawcze podejście Polaków do inwestycji sprawia, że wielu z nas woli wybrać mniejsze zyski, ale z zachowaniem gwarancji bezpieczeństwa pieniędzy. Odpowiednio wysokie poczucie bezpieczeństwa zapewniają właśnie lokaty bankowe. To z ich pomocą możemy bezpiecznie oszczędzać, nie martwiąc się o ewentualne ryzyko związane z nietrafionym inwestowaniem. Kolejna rzecz, która może zainteresować osoby inwestujące w lokaty, to objęcie ich gwarancją BFG. Bankowy Fundusz Gwarancyjny daje pewność, że w przypadku pojawienia się problemów z funkcjonowaniem banku, w którym lokata jest założona, jej klient odzyska wpłacone pieniądze do kwoty 100 000 euro. Warto pamiętać o tej zasadzie i posiadając oszczędności w kwocie przewyższającej tę sumę, lepiej ulokować je na różnych lokatach, dzieląc na mniejsze kwoty.

Lokaty w różnych bankach mogą nam oferować różne warunki. Dotyczyć one mogą przedterminowego zakończenia lokaty i związanych z tym konsekwencji. W niektórych bankach zerwanie lokaty przed czasem, będzie oznaczało utratę wszystkich zgromadzonych do tej pory odsetek. W innych nie będzie takich restrykcji i odsetki zostaną wypłacone dokładnie w takiej wysokości, jakie zostały zgromadzone na dzień wypłaty – zakończenia lokaty. Poszukujecie ofert lokat, zapewniających najwyższe zyski? Jeśli tak, znajdujecie się w najlepszym miejscu, które zostało do tego celu stworzone. Z naszą pomocą znajdziecie oferty, które na pewno was usatysfakcjonują, a waszym pieniądzom zapewnią bezpieczeństwo i dobre oprocentowanie.

Lokata na Nowe Środki

Getin Bank

 • Lokata na Nowe Środki, z oprocentowanie na 2,0% dla 12 miesięcy (1,8% dla 3 i 6 miesięcy)
 • Na okres 3, 6 lub 12 miesięcy
 • Dostępna już od 500 zł do 300 000 zł

eKonto z lokatą

mBank

 • 3,5% na lokacie dla nowych klientów
 • oproc. nom. w skali roku
 • już od 500 zł
 • na 3 miesiące

Niniejszy materiał nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny. Szczegółowe warunki i opłaty związane z lokatą z oprocentowaniem nominalnym 4% w skali roku znajdują się na stronie http://www.mbank.pl/indywidualny/oszczednosci/mlokata-na-wejscie/index.html oraz w Regulaminie otwierania i prowadzenia rachunków terminowych lokat oszczędnościowych dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A., dostępnym na link , w placówkach mBanku oraz u operatorów mLinii. Lokata 3 miesięczna z oprocentowaniem nominalnym 4% w skali roku przeznaczona jest dla nowych klientów mBanku SA. Wartość min. lokaty to 500 PLN. Maksymalna kwota lokaty to 10 000 PLN. Automatyczne odnowienie lokaty (prowadzenie lokaty przez kolejne okresy umowne), oznacza, iż po zakończeniu okresu umownego lokaty (kapitał wraz z naliczonymi odsetkami) zostanie odnowiona na kolejny okres 3 miesięczny na warunkach standardowej lokaty terminowej 3 miesięcznej, prezentowanej w aktualnie obowiązujących Tabelach stóp procentowych.

Lokata online

Santander Consumer Bank

 • Lokata online bez wychodzenia z domu.
 • atrakcyjne oprocentowanie aż do 2,20%1
 • duży wybór okresów lokacyjnych: od 1 do 36 miesięcy
 • podgląd lokaty w Bankowości Internetowej
 • minimalna kwota: 1 000 zł, maksymalna kwota: 400 000 zł

1 Propozycja dotyczy nowych środków deponowanych ponad wolumen środków znajdujących się na należących do klienta rachunkach lokat terminowych w Santander Consumer Bank wg stanu na 01.11.2019 r. Oprocentowanie stałe w skali roku. Tabela Oprocentowania z dnia 28.11.2019 r. Minimalna kwota lokaty Online Nowe Środki wynosi 1 000 zł; maksymalna kwota lokaty 400 000 zł. Od skapitalizowanych odsetek pobierany jest podatek dochodowy od osób fizycznych. Oprocentowanie rachunków lokat terminowych zerwanych przed terminem wynosi 0% w stosunku rocznym. Brak opłat za otwarcie i prowadzenie lokaty. Niniejsza propozycja nie jest ofertą w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego.

Lokata

Inbank

 • Inbank - lokata na wysoki procent
 • Wysokie, stałe oprocentowanie
 • 100% online – bez wychodzenia z domu
 • Brak konieczności otwierania kolejnego konta
Złóż wniosek Warunki

Produkty polecane