Leasing samochodów

Przedsiębiorcy prowadzący swoje firmy, mają do wyboru wiele różnych form zakupu samochodów. Do tych cieszących się dużą popularnością należy leasing operacyjny samochodów. Jakie są jego korzyści w zestawieniu z klasycznym kredytem samochodowym? Czy bardziej przedsiębiorcom opłaca się brać leasing, czy może jednak zakupić pojazd za gotówkę? Postaramy się przedstawić Państwu najważniejsze zalety oferowane przez leasing, porównując je jednocześnie z pozostałymi opcjami zakupu pojazdu. Leasing samochodów to przede wszystkim forma umowy, nie nosząca znamion pożyczki lub kredytu. Jest to bardziej zaawansowana forma wydzierżawienia samochodu, z tym że dokładniej sprecyzowano jej postać w przepisach prawnych. Leasing daje przedsiębiorcom wiele korzyści, o których nie można zapominać. Przede wszystkim jest to możliwość pełnego lub częściowego odliczania VAT od comiesięcznych czynszów leasingowych. Po drugie, cała wysokość faktury, wraz z nieodliczonym VATem może być zaliczana w koszty uzyskania przychodu. To z kolei prowadzi do zmniejszenia wysokości podatku dochodowego, który będziemy musieli zapłacić.

Leasing samochodów jest również znacznie szybszy i łatwiejszy do uzyskania, niż na przykład bankowy kredyt na samochód. W zależności od tego, jakiej wysokości wkład własny zadeklarujemy, będziemy mogli liczyć na uproszczoną procedurę podpisania umowy leasingowej, nie obejmującej podpisania weksla in blanco. Na rynku jest wiele firm leasingowych o ofertach podobnych do siebie, ale równie często mocno się różniących. Różnice są widoczne nie tylko w wysokości oprocentowania, ale również dodatkowych opłatach, które przy leasingu mogą stanowić dodatkowe koszta. Opłata operacyjna, opłata za zarejestrowanie samochodu, a także wiele opłat za wydanie najróżniejszego rodzaju zgód. Każde z tych pism ma swoją cenę, która będzie doliczana do wysokości miesięcznej faktury. Należy zatem rozsądnie korzystać ze swojego samochodu, tak aby mineralizować ilość tej jakże kosztownej korespondencji z leasingodawcą.

Jak wygląda procedura uzyskania leasingu na samochód? Mamy dwie drogi do wyboru. Ale zakup nowego samochodu prosto z salonu lub zakup samochodu używanego od firmy. Trzeba wyraźnie zaznaczyć, że kiedy chcemy skorzystać z opcji leasingu operacyjnego, korzystniejszego pod względem podatkowym, nie ma możliwości zakupu samochodu od osoby prywatnej. To wynika ze sposobu rozliczania podatku VAT. W takiej sytuacji mamy możliwość skorzystania z leasingu finansowego. W jego przypadku odliczeniu pozostaje jedynie podatek VAT od części odsetkowej faktury. Jak nietrudno się domyślić, wśród przedsiębiorców najczęściej wybierany jest leasing operacyjny. Łatwy i szybki do księgowania.

Nie wiesz na którego leasingodawcę się zdecydować? Porównanie wszystkich dostępnych na rynku oferta sprawia ci problemy? Chcesz mieć pewność, że twoja umowa leasingowa będzie napisana korzystnie dla ciebie, a nie tylko dla leasingodawcy? Jeśli tak, skorzystaj z naszego doświadczenia, którym się z tobą dzielimy. Podpowiemy ci na co zwracać uwagę wybierając leasing, gdzie są najniższe opłaty, a kontakt z obsługą jest szybki i przyjemny.

Arval - długoterminowy wynajem samochodów dla firm

Bank BNP Paribas S.A.

  • WYNAJEM DŁUGOTERMINOWY DLA TWOJEJ FIRMY:
  • jedna opłata za pakiet usług (koszty najmu, pełny serwis, ubezpieczenie, karta paliwowa)
  • brak ryzyka utraty wartości samochodu
  • zawsze nowe auto – po zakończeniu kontraktu możesz wybrać kolejne
Złóż wniosek Warunki

Leasing

Europejski Fundusz Leasingowy SA

  • Leasing z którym rozwiniesz firmę
  • minimum formalności i proste zasady
  • możliwość elastycznej zmiany wysokości rat w Leasingu Swobodnym
  • atrakcyjny pakiet ubezpieczeń
Złóż wniosek Warunki

Produkty polecane