Kredyty refinansowe

Pętla kredytowa to jedno z największych niebezpieczeństw, w które można wpaść, zaciągając kredyty bez opamiętania. Wciąż nowe wydatki, na które nie ma skąd brać pieniędzy, potrafią wyczerpać najbardziej wytrzymałego człowieka. Sprawiają one, że zaczynamy poszukiwać nowych możliwości zarobkowania, co oczywiście nie zawsze się udaje. A nawet jeśli znajdziemy kolejne źródło dochodu, może się okazać że brakuje nam czasu na to, aby z niego skorzystać. Co można wtedy zrobić? Oczywiście najlepszym rozwiązaniem będzie spłacenie wszystkich aktualnych kredytów, tak aby móc się od nich raz na zawsze uwolnić. Pomóc w realizacji tego zadania mogą kredyty refinansowe. Służą one spłacie aktualnych zadłużeń u różnych wierzycieli, a następnie spłacaniu jednego większego kredytu, w banku lub firmie, która nasze zadłużenie refinansowała.

Czy kredyty refinansowe są naprawdę nam potrzebne? Wielu osobom może się wydawać, że zaciągnie nowego kredytu na spłatę dotychczasowych nie jest mądrym posunięciem. Owszem, szczególnie wtedy jeśli nie korzystamy w tym celu z produktów, które zostały specjalnie z tą myślą opracowane. Kredyt refinansowy jest przykładem pożyczki, z której korzystanie jest nie tylko bezpieczne, ale również uzasadnione ekonomicznie. Jedno zadłużenie to tylko jeden bank, z którym będziemy się kontaktować. To tylko jedna miesięczna rata, a nie kilka lub kilkanaście, jak mogło to mieć do tej pory miejsce. Jak uzyskać kredyty refinansowe? To jedno z najważniejszych pytań, jakie zadają sobie osoby, znajdujące się w trudnej sytuacji i posiadający kilka lub więcej kredytów do spłaty. Najważniejszym krokiem, który wykonać należy na samym początku, to ustalenie ile wynosi suma Państwa zadłużenia. W niektórych przypadkach informacja ta może być trudna do ustalenia. Szczególnie jeśli są od dawna nie spłacane kredyty, w których odsetki mogły urosnąć już do dużych sum.

Następnie należy wypełnić wniosek o kredyty refinansowe. We wniosku podaje się najważniejsze informacje dotyczące zadłużenia. Jego wartości, daty powstania i podmiotów, wobec których zalegamy ze spłatą. Możemy również zostać poproszeni o udokumentowanie swojej sytuacji materialnej. Na przykład przedstawiając zaświadczenia o zarobkach. Na podstawie dostarczonych informacji, bank rozpatrzy nasz wniosek i udzieli informacji o decyzji. Jeśli chcecie wybierać spośród banków, które oferują tylko najlepsze warunki na kredyty refinansowe, warto posłużyć się rankingiem umieszczonym w naszym serwisie. Oceniamy w nim aktualne oferty, do których macie dostęp przez nasz serwis. Z naszą pomocą możecie szybko się przekonać o tym, które oferty bankowe są godne zainteresowania, a które lepiej omijać łukiem. Jeśli sobie życzycie, możemy wam również pomóc w złożeniu właściwego wniosku kredytowe. Wykonanie tych czynności online, znacząco przyspiesza i ułatwia dopełnienie formalności, sprawiając że odpowiedź możecie otrzymać nawet w ciągu kilku dni. Tyle samo zajmuje spłata waszego zadłużenia, liczona od momentu podpisania umowy o kredyt refinansowy. Polecamy tę formę restrukturyzacji swojego długu tym wszystkim, którzy są zdyscyplinowani i posiadają odpowiednio wysoką zdolność kredytową, aby taki kredyt uzyskać.

Kredyt refinansowy

Expander

  • bezpłatnie zmień swój kredyt na tańszy!
  • porównaj oferty 20 banków i sprawdź czy możesz mieć tańszy kredyt
  • sprawdzimy, który bank może zaoferować lepsze warunki
  • pomożemy w dopełnieniu wszystkich niezbędnych formalności
Złóż wniosek Warunki

Produkty polecane