Kredyty mieszkaniowe

Znudziło ci się mieszkanie w małym pokoju z rodzicami? Czujesz że to ten czas, kiedy trzeba się ustabilizować i zacząć życie na własny rachunek? Niechętnie patrzysz na mieszkania wynajmowane? Szukasz czegoś swojego, co będzie zawsze twoje i będziesz miał nad tym pełną kontrolę? Jeżeli tak, to kredyty mieszkaniowe pomogą ci to marzenie zrealizować. W jaki sposób? Na przykład finansując zakup mieszkania lub budowę domu. Jak otrzymać kredyty mieszkaniowe, jakie warunki trzeba spełnić i czym charakteryzuje się dobrze stworzona umowa takiego kredyty? Każde z tych pytań znajdzie u nas odpowiedź, a ty będziesz wiedział, co jest ważne, kiedy wybierasz ofertę banku.

Wysokość kredytu mieszkaniowego. To najbardziej interesujący nas parametr, który bierzemy pod uwagę, w trakcie analizowania ofert banków. Czy wiesz, że aktualnie trzeba dysponować 15 procentowym wkładem własnym, aby otrzymać kredyt mieszkaniowy? Oczywiście, jeśli spełniasz odpowiednie warunki, możesz się starać o Państwowe dopłaty, które są wypłacane do kredytów mieszkaniowych. Pozwolą ci one nie tylko zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy, ale również znacznie szybciej zrealizować marzenie o tym, aby mieszkać na swoim. Dopłaty do kredytów mieszkaniowych realizowane są z programu mieszkanie dla młodych. Mogą z niego skorzystać klienci banków, którzy do takich programów przystąpili. Informacje te szybko sprawdzisz, korzystając z opracowanej przez nas ściągawki. Odnajdziesz w niej najważniejsze informacje, ułatwiające ci dokonanie słusznego wyboru.

Kredyty mieszkaniowe i zdolność kredytowa. To kolejny ważny punkt, jeśli chodzi o oferty kredytów mieszkaniowych, na jakie możesz liczyć. Najkorzystniejsze warunki kredytu mieszkaniowego mogą otrzymać osoby, dysponujące stałymi i wysokimi zarobkami, regularnie zasilającymi konto bankowe. Na co może się to przełożyć? Przede wszystkim na to, że otrzymacie niższe oprocentowanie. Możecie nie być również zmuszeni do tego, aby przystępować od ubezpieczenia kredytu. Wspomóc was w uzyskaniu tak korzystnych warunków finansowych, może również pomóc wysokie scoring w BIK. BIK to biuro informacji kredytowej. Jest to baza danych, zbierająca informacje o klientach banków i ich zobowiązaniach finansowych. Można tam umieścić informacje dotyczące wysokości waszego zadłużenia, terminowości w jego spłacie, a także liczby zapytań o wasz scoring, składanych przez inne banki. Każda z tych rzeczy pomaga bankom podjąć decyzję, czy bezpiecznie jest udzielić Wam kredytu mieszkaniowego i na jakich warunkach, które będą minimalizowały możliwe ryzyko.

Na ile lat można wziąć kredyty mieszkaniowe? Zwykle jest to okres maksymalnie 30 lat. Niektóre banki oferują jednak wydłużenie tego czasu do 34, a nawet i 40 lat. Zanim jednak na taką opcję się zdecydujemy, należy dokładnie porównać warunki. Może się bowiem okazać że wysokość miesięcznej raty będzie się minimalnie różnić, ale koszta kredytu staną się zdecydowanie większe, niż w opcji kredytu mieszkaniowego na 30 lat. Niezbędnych obliczeń możecie dokonać na naszej stronie, korzystając z dostępnych tu kalkulatorów.

Kredyt hipoteczny

Bank BNP Paribas S.A.

 • Kredyt Hipoteczny na dobrych warunkach
 • RRSO 3,45
 • nawet do 15 % kwoty kredytu na dowolny cel
Złóż wniosek Warunki

Kredyt hipoteczny

Bank Pekao

 • Przewygodny Kredyt Mieszkaniowy
 • większość formalności załatwisz bez wychodzenia z domu
 • atrakcyjne warunki cenowe
 • do 90% wartości nieruchomości
 • RRSO 5,19%
Złóż wniosek Warunki

Kredyt mieszkaniowy

PKO Bank Polski

 • finansowanie do 90 % wartości nieruchomości
 • długi okres kredytowania – aż do 35 lat
 • wakacje kredytowe raz w roku (możliwość zawieszenia spłaty jednej raty)
 • atrakcyjne, negocjowane indywidualne warunki cenowe

Kredyt hipoteczny

Bank Millennium

 • do 90% wartości nieruchomości
 • akceptacja wielu różnych źródeł dochodu
 • okres kredytowania do 35 lat

Opłaty, prowizje i oprocentowanie określone są w Cenniku Kredyt Hipoteczny/Pożyczka Hipoteczna. Szczegóły dotyczące zasad i warunków udzielania kredytów/pożyczek są zawarte w Regulaminie kredytowania osób fizycznych w ramach usług bankowości hipotecznej w Banku Millennium S.A. Regulamin oraz Cennik dostępne są w placówkach Banku i na stronie www.bankmillennium.pl. Bank każdorazowo ocenia zdolność i wiarygodność kredytową Wnioskodawcy przed udzieleniem Kredytu/Pożyczki; w uzasadnionych przypadkach może odmówić jej udzielenia.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 4,55% i została wyliczona przy założeniu, że WIBOR 3M wynosi 1,71% (według stanu na dzień 31.08.2018r.). Całkowita kwota kredytu hipotecznego (bez kredytowanych kosztów) wynosi 256 000 zł, całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta 453 574,20 zł, oprocentowanie zmienne 4,01%, całkowity koszt kredytu hipotecznego 197 574,20 zł (w tym: prowizja za udzielenie kredytu 0 zł, odsetki 177 452,55 zł, prowizja za podwyższone ryzyko do czasu dokonania wpisu w księdze wieczystej za 6 miesięcy 1 278 zł, ubezpieczenie nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych wg oferty dostępnej za pośrednictwem Banku 8 004 zł, ubezpieczenie na życie wg oferty dostępnej za pośrednictwem Banku 10 620,65 zł, PCC 19 i opłata sądowa za ustanowienie hipoteki 200 zł), okres kredytowania 29 lat, rata kredytu 1 245,56 zł, liczba rat 348. Kalkulacja została dokonana na dzień 14.09.2018 r. na reprezentatywnym przykładzie przy założeniu że: kredyt zabezpieczony będzie hipoteką na nowo nabywanej nieruchomości, zaś wartość nieruchomości mającej stanowić zabezpieczenie kredytu wynosi 306 000 zł, marża kredytu wynosi 2,30% z uwagi na posiadanie przez Klienta Konta 360°, pod warunkiem comiesięcznego wpływu wynagrodzenia lub innego dochodu netto na to konto i posiadania karty debetowej do tego konta oraz wykonywania za pomocą tej karty transakcji bezgotówkowych na kwotę min. 500 zł miesięcznie. W przypadku Konta 360°, konto to wówczas prowadzone jest przez Bank bezpłatnie i opłata za obsługę karty debetowej do tego konta wynosi 0 zł.

W przypadku kredytów ze zmiennym oprocentowaniem, standardowo oferowanych na polskim rynku, występuje ryzyko zmian stóp procentowych. Ryzyko zmiany stóp procentowych oznacza, że w przypadku wzrostu poziomu stopy referencyjnej wyższe będzie oprocentowanie kredytu, wzrośnie wówczas wysokość miesięcznej raty kapitałowo-odsetkowej, to natomiast powoduje wzrost kosztu odsetek i tym samym wzrost całkowitego kosztu kredytu hipotecznego. Klient ma możliwości przedstawienia jako zabezpieczenia wierzytelności Banku ubezpieczenia nieruchomości lub na życie – spoza oferty za pośrednictwem Banku – na podstawie umowy ubezpieczenia, zawartej z ubezpieczycielem znajdującym się na liście publikowanej przez KNF. Udzielenie kredytu z LTV (stosunek całkowitej kwoty kredytu hipotecznego do wartości nieruchomości, będącej przedmiotem zabezpieczenia) w wysokości powyżej 80%, ale nie więcej niż 90%, możliwe jest wyłącznie przy dodatkowym zabezpieczeniu w postaci ubezpieczenia ryzyka wysokiego LTV.

Kredyt hipoteczny

Citi Handlowy

 • Wycena nieruchomości przeprowadzona na koszt Banku
 • Finansowanie zakupu nieruchomości z rynku pierwotnego lub wtórnego
 • RRSO 3,59% dla przykładu reprezentatywnego

Kredyty hipoteczne

Open Finance

 • optymalna oferta kredytowa wybrana z porównania 14 banków
 • niskie raty i atrakcyjne oprocentowanie
 • pomoc w załatwieniu formalności
Złóż wniosek Warunki

Kredyt mieszkaniowy

Expander

 • bezpłatne porównanie ofert z 20 banków
 • długi okres kredytowania, nawet do 35 lat
 • negocjujemy warunki kredytowe z bankami
 • kredyty hipoteczne z niską ratą
Złóż wniosek Warunki

Kredyt mieszkaniowy

NOTUS Finanse

 • 25 banków w jednym miejscu!
 • ponad 100 ofert kredytów!
 • 950 ekspertów finansowych w całej Polsce!
Złóż wniosek Warunki

Kredyty mieszkaniowe

NOTUS Finanse

 • 25 banków w jednym miejscu!
 • ponad 100 ofert kredytów!
 • 950 ekspertów finansowych w całej Polsce!
Złóż wniosek Warunki

Produkty polecane