Konta oszczędnościowe

Konto oszczędnościowe – gdzie opłaca się otworzyć

Dziś chyba każdy z nas posiada konto osobiste. I to nie byle jakie. Z dostępem przez internet, z kartą płatniczą, a także z możliwościami otwierania dodatkowych rachunków, służących na przykład do oszczędzania. Takie konta nazywane są kontami oszczędnościowymi i stanowią spory odsetek wszystkich rachunków prowadzonych przez banki. Kto może otworzyć konto oszczędnościowe i komu będzie ono potrzebne?

Z konta oszczędnościowego powinna korzystać każda osoba, która otrzymuje regularne dochody – czy to z tytuły wynagrodzenia za pracę lub prowadzonej działalności gospodarczej. Pieniądze, kiedy zostaną umieszczone na koncie oszczędnościowym, nie będą traciły swojej wartości, jak ma to miejsce na nieoprocentowanych rachunkach osobistych. Dostęp do nich będzie jednak tak samo wygodny, dlatego jak najbardziej warto otworzyć przynajmniej jeden rachunek oszczędnościowy i to na niego przelać swoje oszczędności.

Czy pieniądze, które mamy na koncie oszczędnościowym są bezpieczne? Co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Z przechowywanymi tam pieniędzmi nie ma żadnych problemów. Dostęp do nich ma wyłącznie osoba, będąca upoważnioną do korzystania z konta. Ich kradzież jest niemożliwa na przykład wtedy, jeśli zgubimy kartę płatniczą do konta osobistego. Pieniądze z konta oszczędnościowego można również bardzo szybko przelewać pomiędzy swoimi pozostałymi rachunkami – na przykład wtedy, jeśli potrzebujemy wykorzystać trochę oszczędności na bieżące zakupy lub wydatki. Przelewy własne w większości banków są zwolnione z opłat, dlatego często możemy wykonywać małe wypłaty z konta oszczędnościowego, nie martwiąc się o opłaty, które po prostu nie są naliczane .

Co trzeba zrobić, aby otworzyć konto oszczędnościowe?

W pierwszej kolejności zastanów się nad tym, czy posiadasz bank, w którym chciałbyś aby takie konto było prowadzone. Czy ma to być twój dotychczasowy bank, z którym znasz się od wielu lat, czy może zupełnie nowy bank, który ma ciekawe oferty oprocentowania na konta oszczędnościowe? Nie musisz być lojalny wobec swojego dotychczasowego banku. Pamiętaj, że pieniądze należy pomnażać. A najprościej i najbezpieczniej jest to robić, kiedy właśnie korzystamy z kont oszczędnościowych. Taki rachunek możesz otworzyć również w banku, z którym do tej pory nie współpracowałeś. Nie trzeba się tego obawiać. Banki, dla których będziesz nowym klientem, bardzo cieszą się z tego, że obdarzyłeś je swoim zaufaniem. Dzięki temu możesz otrzymać naprawdę dogodne warunki konta oszczędnościowego, jakich na pewno nie zaproponował by ci twój obecny bank.

Porównywanie ofert kont oszczędnościowych może być żmudnym i czasochłonnym zadaniem. Szczególnie, że naprawdę istotne informacje dotyczące oferty, znajdują się w rozbudowanych tabelach opłat i prowizji. Jeśli nie chcesz tracić swojego cennego czasu na to, aby własnoręcznie przedzierać się przez gąszcz informacji, opłat i warunków, powinieneś skorzystać z porównywarek kont oszczędnościowych. Są to tworzone przez specjalistów rankingi, w jakich znajdziesz informacje o tym, które konto ma aktualnie najlepsze oprocentowanie i które z nich jest prowadzone na takich warunkach, które na pewno korzystnie cię zaskoczą. Dodatkowym argumentem, jaki powinieneś wziąć pod uwagę kiedy zamierzasz skorzystać z rankingów online, jest możliwość szybkiego otwarcia takiego konta, wprost z przedstawionej oferty.

Oprocentowanie kont oszczędnościowych utrzymuje się dziś na stałym poziomie. Być może nie jest to zbyt zachęcające do tego, aby zmieniać konto na nowe, w innym banku. Miej jednak na uwadze fakt, że za kilka lub kilkanaście miesięcy sytuacja może ulec diametralnej zmianie. Nastąpi to nieomal zaraz po tym, jak tylko stopy procentowe ulegną zwiększeniu. Towarzyszyło temu będzie podniesienie oprocentowania dla kont oszczędnościowych, które tym samym będą dla ciebie generowały znacznie większe zyski, niż do tej pory. Dobrze jest być przygotowanym na taki obrót zdarzeń i wiedzieć, do którego banku się zwrócić po otwarcie nowego konta oszczędnościowego.

Konto oszczędnościowe Profit

Bank Millennium

 • oprocentowanie nowych środków do 100 000 PLN 2,70% w skali roku i 1,1% powyżej 100 000 PLN przez 92 dni (przystępowanie do 11.01.2020 r.)
 • brak opłat za otwarcie i prowadzenie konta
 • możliwość dopłat w każdej chwili
 • możliwość wypłat bez utraty odsetek
Złóż wniosek Warunki

Elastyczne Konto Oszczędnościowe 2,7%

Getin Bank

 • Wybierz elastyczne konto oszczędnościowe
 • Przez Internet, najwygodniej dla Ciebie
 • 2,7% w skali roku przez 3 miesiące do 100 tys. zł
 • Darmowe wpłaty i wypłaty w bankowości elektronicznej

Konto oszczędnościowe Citigold

Citi Handlowy

 • Nowe możliwości pomnażania majątku
 • 3% w skali roku przez 6 m-cy dla środków do 100 000 zł
 • 2,5 % w skali roku przez 6 m-cy dla środków do 3 000 000 zł
Złóż wniosek Warunki

Produkty polecane